socha2

Českou sochařku vytipovali američtí kurátoři mezi světové talenty

Kombinace mytologických prvků a bohů společně s folklorními vlivy a náboženskými ikonami jí vynesly účast v americkém žebříčku tří desítek talentovaných umělců. O české sochařce Anně Hulačové nebylo v tuzemsku zas tolik slyšet, ale díky výše uvedenému padla do oka americkým kurátorům.

Renomovaný portál věnující se umění Artsy zařadil Hulačovou do žebříčku 30 nových talentů světa. Jak sami tvůrci seznamu tvrdí, prošli tisíce děl a konzultovali je se stovkami galerií z celého světa. Výsledkem je 30 slibných jmen, o kterých by mělo být dle serveru do budoucna hodně slyšet. A mezi výtvarníky, kteří jsou již zastoupeni v institucích po celém světě, tedy o Pekingu po Kapské Město či Bejrút, je i právě Češka.

socha3

 

sochy

A jak kurátoři poznamenali, přestože doposud vystavovala zejména v Praze, letos se její práce má objevit ve Štrasburku, Berlíně či Gdaňsku. Letos dvaatřicetiletá rodačka ze Sušice figuruje i již tradiční zprávě o tuzemské výtvarné scéně, kterou sestavuje banka J&T. V jejich Art Indexu se sice nedostala do první stovky, nicméně její jméno je součástí dílčího žebříčku.

Index upozorňuje, že Hulačová, která je letošní finalistkou ceny Jindřicha Chalupeckého, patřila v loňském roce mezi výstavně nejaktivnější autory.

socha4

FOTO: 4x Galerie Hunt Kastner