Francesco+Scognamiglio+Spring+2011+Backstage+Wx9AdP0TNTjl

Luxus šitý na míru, Praha zažije první přehlídku vysoké krejčoviny

Ty nejlepší materiály zpracované do nejmenších detailů a striktně na míru. Nebo také stovky hodin strávených jen na jedněch šatech, které ale určitě nikdo jiný hned tak mít nebude. Ovšem počítat je třeba i s astronomickými cenami za tak exkluzivní róby. Tak lze charakterizovat haute couture, tedy vysokou krejčovinu, jak francouzský termín definuje exkluzivní krejčovství nejvyšší úrovně. Právě takovou podívanou nabídne i nadcházející Mercedez-Benz Prague Fashion Week v pražské Kotvě. Tam se právě chystá i vůbec první přehlídka vysoké krejčoviny v České republice.

Konkrétně 18. března večer se představí se svou kolekcí na letošní jaro Francesco Scognamiglio. Přijede na pozvání modelky Terezy Maxové, která s Scognamiglioem již v minulosti spolupracovala. Nechala si od něj dokonc eušít své svatební šaty. Italský rodák z Pompejí  je znám pro své jedinečné kreace, róby utkané ze zlatých vláken či kompletně pošité Swarovského křišťály, s oblibou nosí také nejpopulárnější osobnosti z řad mezinárodních celebrit v čele s Madonnou, Rihannou či Lady Gaga. Fotografie z loňského udílení cen MTV Video Music Awards, kdy zpěvačka Beyoncé vynesla Scognamigliovu róbu s křídly formovanými z peříček, obletěla celý svět.

Kromě mimořádné módní přehlídky se v rámci večera odehraje také dobročinná dražba ve prospěch nadace. Aukční katalog přitom tvoří výhradně unikáty. Mezi draženými předměty je například umělecký objekt výtvarníka Davida Černého, fotografie Miloše Formana od Bryana Adamse, jedinečné kolo Festka vyrobené z recyklovaných kapslí kávy Nespresso či vstupenky na baletní vystoupení Sergeje Polunina včetně večeře s tanečníkem.

25

16

12

07

06

04

04 (1)

Ukázka z posledních kolekcí Francesca Scognamiglio. foto: vše francescoscognamiglio.it

Francesco Scognamiglio

Francesco Scognamiglio