14937217_10154890597999767_700015658880954498_n

Pitoreskní svět pařížských výloh, vánoční podívaná stojí milióny

Eiffelovka, Louvre či procházka a nákupy po Champs Elysées jsou tradiční lákadla francouzské metropole a málokoho překvapí. Naopak netradiční podívanou by návštěvník předpokládal u vyhlášených obchodních domů. Zejména před Vánoci skýtají pitoreskní instalace. Málokterá podívaná se vyrovná tomu, co na několik týdnů v závěru roku připravují Galeries Lafayette, Printemps či Le Bon Marché.

Opulentní výzdoba se připravuje celý rok dopředu a vyjde na nemalé peníze, v přepočtu se výdaje na nákladné instalace vyšplhají i na několik miliónů korun. Vše je precizně připravené. Například právě Galeries Lafayette si najala například designéra Lorenza Papace. Ten již na letošních výlohách pracoval loni touto dobou. Sadu venkovních vitrín pojal jako návštěvu rodiny polárních medvědů v různých prostředích. Kulisy jsou do detailu navržené, nechybí ani hybný mechanismus.

Každou výlohu je tak možné vnímat jako malé představení. Nutno dodat, že konkrétně Galeries Lafayette v minulosti opakovaně využila živé účinkující, kteří návštěvníkům a kolemjdoucím ve výloze v pravidelných intervalech hráli. Podívejte se na video, co všechno lze ve výloze vytvořit. Pro větší inspiraci si vychutnejte i video samotného Papace, který popisuje, jak na výlohách průběžně pracoval.