Imperial - pokoj 118 - Analepse 118 - Studio Skubb

Prvorepublikový hotel v Liberci se chlubí designovými pokoji všeho druhu

Liberecký Hotel Imperial, který pochází z dvacátých let, prošel rozsáhlou rekonstrukcí. Nejnověji se tak může pochlubit různě pojatými pokoji, které navrhlo několik desítek designérů, architektů či studií. Ve východním křídle hotelu vytvořili galerii 36 designových pokojů. Grand hotel se rovněž pyšní skleněným lustrem od Maxima Velčovského.

Na co se mohou nocležníci těšit?  V jednom z pokojů se například ocitnou v americkém Hollywoodu, jiný zase evokuje dojem, že tráví noc v loveckém zámečku, kde mají nad postelí vystavené trofeje z úspěšného lovu.

Imperial - pokoj 418 - _UAXdesign - Radek Leskovjan (1)

Imperial - pokoj 503 - Miso - Chybik+Kristof Architects & Urban Designers

Imperial - pokoj 518 - Jizersky pokoj - David Vavra

Imperial - pokoj 103 - 50 Shades of Grey - Petr Stolin a Alena Micekova

„Podmínkou spolupráce s jednotlivými architekty bylo, že každý rok musí pokoj obnovit. Například v Jizerském pokoji Davida Vávry je rám, ve kterém se budou měnit architektova startovní čísla z Jizerské padesátky. Hotel tak bude žít,“ popisuje majitel hotelu Lukáš Pytloun.

Hotel Imperial v Liberci byl postaven ve 20. letech minulého století jako konstruktivistická stavba s prvky art deco. V 80. letech prošel nechvalně proslulou „renovací“, která pohřbila téměř vše z jeho prvorepublikového kouzla. Po sametové revoluci navíc budova řadu let chátrala a záchranou se jí stalo až to, že ji koupil liberecký hoteliér Lukáš Pytloun. Po rozsáhlé rekonstrukci bylo na podzim roku 2015 otevřeno prvních 67 standardních pokojů Superior a novou podobu dostala i známá restaurace Zlatý Kohout. Design interiérů je dílem renomovaného studia Vrtiška ◦ Žák.

Imperial - pokoj 301 - Na vlne - Ondrej Kamenicky

Imperial - pokoj 521 - Simple Pleasure - Vit Janecka

Lukas Pytloun

Majitel hotelu Lukáš Pytloun

Imperial - pokoj 403 - Naruby - Borek Sipek

Na jaře 2016 byla následně otevřena a představena první řada 19 designových pokojů a v červnu pak druhá (celkem 36 originálních designových pokojů). V rámci České republiky i celé Evropy se jedná o zcela ojedinělý projekt.

Některé pokoje svým stylem přímo vybízejí k romantickým pobytům pro zamilované páry. Jiné pokoje zase upřednostňují jednoduchý minimalistický styl, případně využívají prvky industriálních interiérů. Najdete zde například pokoj, který je s koupelnou propojen posuvnou tahokovovou stěnou a fototapeta na stěně vás pocitově přenese na střechu hotelu Imperial. Další pokoj je vyzdoben fotografií pořízenou z věže Severočeského muzea v roce 1930. Snímek odkazuje na nejlepší éru Liberce, kdy byl druhým největším městem v republice a kdy vznikl Hotel Imperial.

Imperial - pokoj 320 - On the Roof - Vit Janecka

Imperial - pokoj 319 - Kompozice 319 - Nikola Filipova

Imperial - pokoj 317 - Brick & Wood - Katerina Souckova, 7s

Nepřehlédnutelnou dominantou hotelového lobby je lustr, jehož designérem je Maxim Velčovský, designér a umělecký ředitel Lasvitu, který při návrhu vycházel z původního lustru – pěti koulí na jedné tyči. The cloud je plastika z 98 opálových koulí, které mají různou intenzitu zabarvení, a jen 36 z nich svítí, přitom působí dojmem, že svítí všechny.

IMG_4635

IMG_4630

IMG_4637

IMG_4647

Grand Hotel Imperial - celni pohled

Grand Hotel Imperial - lobby

Grand Hotel Imperial - restaurace Zlaty kohout

Grand Hotel Imperial - celni vecerni pohled

Foto: Vše Grand Hotel Imperial