ARTSEMESTR_2016_008

UMPRUM láká na nové talenty českého designu, začal Artsemestr

České sklo, konceptuální oblečení, elegance v módě nebo prostě jen cyklistická sedla a další. Přijďte se konfrontovat s českým designem, láká do svých prostor na pravidelnou přehlídku prací pražská UMPRUM. Tradiční Artsemestr je již v plném proudu.

„Artsemestr je zajímavou přehlídkou semestrálních a klausurních prací v jednotlivých ateliérech. Je ukázkou invenčního potenciálu všech studentů, jejich způsobu přemýšlení a schopnosti své myšlenky realizovat a sdělit. V rámci Artsemestru nabízí škola se vší upřímností vzorky všeho, co se na její půdě odehrává. Toho povedeného i toho nepovedeného,“ prohlásil o přehlídce, která končí v pondělí 13. června rektor UMPRUM Jindřich Smetana.

ARTSEMESTR_2016_004

Foto: Petr Fab 5x

ARTSEMESTR_2016_035

Budova školy se pravidelně dvakrát do roka stává otevřenou galerií. Návštěvníkům výstavy se tak naskýtá nepřeberně pestrá přehlídka prací, ale zároveň přístupů k řešení úkolů, práce s materiálem, vybraných technologií a tvůrčí invence. Vystavují tak všechny ateliér, tedy k vidění jsou jak architektonické návrhy na různá zadání a po průmyslový design, sochařství a malbu.

„Pro veřejnost je zejména poučné vidět proces tvůrčího hledání, úspěšného nalézání, pozoruhodných experimentů, ale i marných pokusů. Taková je UMPRUM,“ doplnil Smetana.

ARTSEMESTR_2016_028

ARTSEMESTR_2016_005