filip h 266

V modelingu neexistuje běžný pracovní den, říká nejslavnější slovenský model

Bylo mu 19, když kamarádka poslal jeho fotky do modelingové agentury. Rozběhl se tím kolotoč událostí, které během tří let vynesly Filipovi Hrivňákovi pozici nejžádanějšího a nejslavnějšího modela Slovenska. Dostal se na obálky předních módních časopisů jako Vogue či L´Officiel, fotil s nejslavnějšími modelkami, jako například se slavnou Kate Moss, ale spolupracoval již i s Donatellou Versace či hercem Johnem Malkovichem. Původně si však Hrivňák plánoval sportovní kariéru, kterou musel kvůli zranění odložit k ledu. A to doslova, své teen roky trávil především jako hokejista, než se mu otevřela cesta do světového modelingu. Aktuálně se objeví i na přehlídkových molech v Praze během zářijového Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku. I jemu jsme při té příležitosti položili pět otázek.

filip h 534o

filip h 532s

filip h 260

Stejně jako ve sportu i v modelingu jsou lidé nejčastěji na vrcholu do třiceti let. Přemýšlíte, že až nastane ten správný čas, co budete dělat?

Chtěl bych podnikat, založit si rodinný podnik.

V čem si myslíte, nebo víte, že tkví váš úspěch? Je něco, co na vás fotografové a návrháři oceňují, co jiní muži nemají?

Těžko se mi to říká, moc nad tím nepřemýšlím. Myslím, že je to asi proto, že jsme nevtíravý, jdu si dělat svoji práci, nemám potřebu se na sílu rozkecávat a vést small talks, nebo někomu podlézat a vnucovat.

Lze v modelingu mít přátele, nebo bližší kontakt ani není možné mít, protože každé focení je tak krátké a pokaždé někde jinde a s někým jiným?
Nějaká hlubší přátelství tu nejsou, ale v podstatě se střetávám stále se stejnými lidmi, takže jisté kamarádství jsme si vytvořili.

filip h 426h

filip h 297h

filip h 249h

Je něco, co byste v modelingu rozhodně neudělal, jakou zakázku byste určitě nevzal?

Určitě bych nefotil akty a nepropagoval něco, co je proti mému přesvědčení.

Jak vypadá váš běžný pracovní den, můžete jej popsat?
V modelingu neexistuje běžný pracovní den. Někdy se stane, že pracujete týden v kuse ve třech různých státech, někdy mám tři týdny volno. Nedá se to generalizovat. Můžu popsat například poslední fashion week v Miláně. Měl jsem pro sebe jiný tým, takže poprvé jsem mohl dělat i pro jiné klienty, protože jsem nebyl exkluzivně zavázaný. Denně jsem oběhl 3-4 castingy, většinou šlo o focení, večer pak 1-2 přehlídky. Začínáte ráno, celý den se přesouváte, je to dost únavné, často končíte až v noci, protože častokrát je fiting na přehlídku, která je na druhý den.

Můj běžný den, když nepracuji a jsme doma, je takový, že ráno vstanu, jdu cvičit, vyvenčím psa, sejdu se s kamarády, často jezdím na výlety přírody…

filip h 582o

filip h 581o

filip h 517o

filip h 452o

Foto: Vše archiv Exit Model Management